Strona www

Przygotowanie strony internetowej to ogromne wyzwanie. W końcu musi ona we właściwy sposób reprezentować firmę, a ponadto zachęcać zainteresowanych klientów do skorzystania z usług. Jak zatem powstaje strona internetowa?
Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie, w jakim celu ma istnieć strona internetowa. Inaczej tworzy się stronę internetową, która będzie sklepem, inaczej blog tematyczny, a zupełnie inaczej stronę dla zainteresowanych usługą.

Kolejnym krokiem jest wykonanie projektu strony, odpowiednie dobranie treści i wyglądu graficznego. Na tym etapie warto pomyśleć także o pozycjonowaniu, strukturze linków wewnętrznych i umieszczanych treściach. Po wykonaniu projektu zaczyna być tworzona nowa strona www.

Jeśli klientowi zależy, aby jego strona internetowa była spójna, dobrze przygotowana, a przede wszystkim spełniała jego oczekiwania, powinien on przygotować szczegółowy opis.


Po co tworzymy stronę?

Po pierwsze klient powinien wyjaśnić, w jakim celu chce stworzyć stronę internetową. Potrzebna jest informacja o typie strony, treściach przekazywanych odwiedzającym itp. – na tej podstawie jest tworzony projekt strony www.

Jakie dodatkowe funkcjonalności muszę się znaleźć na stronie?
Warto, aby klient przedstawił jakie dodatkowe funkcjonalności powinna mieć strona www, mogą należeć do nich:

formularz kontaktowy,
blog prowadzony przy stronie internetowej,
wyszukiwarka,
dodatkowe moduły,
wersja mobilna strony.Projekt strony www

Stworzenie strony internetowej wiąże się z wieloma kosztami. Z kosztami najbardziej wpływającymi na koszt strony można zapoznać się poniżej.

Podstawowym kosztem jest projekt strony. Mniej będzie kosztowała strona przygotowana z szablonu. Indywidualny projekt to więcej pracy i wyższy koszt.

Strona www — optymalizacja kodu i treści
Praca programistów i specjalistów SEO nad optymalizacją strony to kolejny koszt. Zazwyczaj uwarunkowany jest on ilością czasu, jaką specjaliści muszą spędzić na modyfikacji strony.

Koszt serwera
Kolejnym kosztem, jakim generuje strona internetowa, jest koszt umieszczenia jej na serwerze. Dalsze użytkowanie strony także wiąże się z koniecznością uiszczania opłaty za serwer.
smartphone